Informace o nás

Mateřská škola Netolice je příspěvkovou organizací, kterou pro své občany zřizuje Město Netolice. Naše mateřská škola s celodenním provozem se řídí Školským zákonem č. 561/2004 Sb., a vyhláškou č. 14 o předškolním vzdělávání, ve znění pozdějších předpisů. Areál mateřské školy se nachází v klidném prostředí na okraji města pod tajuplným vrchem Peklo, který je častým cílem našich vycházek a her. Naším logem je Peklík, pohádkové strašidýlko z našich lesů, který je zároveň turistickým maskotem celého regionu Blanský les-Netolicko. Mateřská škola leží v těsné blízkosti sportovní haly, základní školy, domu dětí a mládeže a základní umělecké školy, se kterými úzce spolupracujeme.

 

               Stav v roce 2009                                                        Stav v roce 2011

 

Mateřská škola se nachází ve dvou sousedících samostatných budovách se čtyřmi třídami o celkové kapacitě 100 dětí. Má vlastní kuchyni, zahradu, dětské hřiště s brouzdalištěm a každá budova vlastní plynovou kotelnu.

V posledních několika letech prošla rozsáhlou modernizací, hlavně díky dotacím, které získalo město z grantu Jihočeského kraje, dále ze státního rozpočtu a vlastního rozpočtu města. Například  v roce 2009 proběhla na hlavní budově finančně náročná rekonstrukce střechy s výměnou krovů, která byla z velké části financována ze státního rozpočtu z tzv. "porcování medvěda". V  témže roce jsme dokončili výměnu oken a vstupních dveří v obou budovách, byl vybudován nový plot v čelní části školy a nový chodník, také byly rekonstruovány vnitřní interiéry - podlahy, dlažby, nový dětský nábytek a bylo nakoupeno i množství vnitřního vybavení. V roce 2010 bylo vybudováno nové dětské hřiště a dokončeno oplocení východní části zahrady opět s pomocí dotace získané městem tentokrát prostřednictvím Svazku obcí Netolicko. Velkou modernizací prošla i  školní kuchyně .

Netolická mateřská škola je dnes moderním zařízením, které splňuje veškeré požadavky a podmínky pro kvalitní péči a výchovu našich dětí.

Provozní doba je pondělí - pátek v době od 6,00 hodin do 16,15 hodin.

Kromě standardní péče nabízíme i výuku na flétnu.

 


Kontakt

Mateřská škola Netolice

Tyršova 523, 384 11 Netolice

Tel: 724 700 687 - třída a odhlašování obědů
Tel: 728 550 031 - ředitelna
IČO: 70991111
č.účtu: 780657300227/0100